VWR Streetsport PLUS výškově a tuhostně stavitelný podvozek VW Golf 5 6 GTI GTD - Volkswagen Racing

VWR Streetsport PLUS výškově a tuhostně stavitelný podvozek VW Golf 5 6 GTI GTD - Volkswagen Racing

Výrobce:Racingline Performance

Kód:VWR33G501

V nabídce od:13.06.2014

Dostupnost produktuDodáme Vám do 8 ti dní

Cena s DPH:45 582

Cena bez DPH:37 671

Výškově a tuhostně stavitelný podvozek Volkswagen Racing

Tento ve 12ti úrovních tuhostně štelovatelný podvozek s možností nastevení světlé výšky vznikl díky zkušenostem se stavbou závodních vozů koncernu Volkswagen  v uplynulé dekádě, nyní VWR přináší na trh speciálně odladěné podvozkové systémy, které splní požadavky majitelů vysokovýkonných silničních i závodních vozů.

Všechny tyto podvozkové systémy jsou vyráběné v Evropě stejným týmem, který ladí veškeré závodní podvozky používané v šampionátu Milltek Volkswagen Racing Cup, za použití stejně kvalitních materiálů a postupů.

Proto tato osvědčená sada výškově stavitelných podvozků opravdu nabízí vysokou kvalitu, propracování a hladké jízdní vlastnosti, které nabízí jen málo firem v této branži.

Všechny tyto podvozkové systémy využívají monotube konstrukci tlumičů, čímž se řadí k hrstce špičkových tlumičů na trhu. Celá rodina podvozků VWR od StreetSport až po plně závodní TrackSport, byla navržena tak, že se dá stále zlepšovat. Lze využit lineární závodní pružiny popřípadě doplnit stavitelné horní uložení tlumičů. Této výhody využilo již mnoho spokojených zákazníků.

Tlumiče jsou již osazené pružinami pro snadnou montáž na auto.

Nastavení:

StreetSport PLUS podvozek se od StreetSport liší v tom, že má nastavitelnou míru komprese a odskoku tlumičů. To se provádí navolením jedné z dvanácti poloh ventilu, který je umístěn na tlumiči. Tlumiče lze přitvrdit pro track daye nebo naopak změkčit pro komfortní běžné ježdění.

Snadnost nastavení je VWR StreetSport PLUS podvozku opravdu jedinečná. Mnoho tuhostně štelovatelných podvozků se nastavuje velice obtížně, že většina majitelů to po prvním nastavení prostě nechá být. U VWR chtěli vyvinout produkt, který Vám dovolí si nastavit charakter auta kdykoliv budete chtít. Takže si nyní můžete nastavit tlumiče pouhou rukou, aniž byste museli auto zvednout nebo použít nějaké složité nářadí.. Opravdu jednoduché. Ovladací ventily jsou krásně propracované, s příjemným tužším zapadnutím do každé z 12ti poloh. Dalo hodně práce, aby toto fungovalo správně.

Tento sportovní podvozek nahradí seriové tlumiče a pružiny vysoce kvalitním monotube podvozkem se sofistikovanými ventily uvnitř tlumičů, které Vám dávají podstatně lepší kontrolu na chováním automobilu než jakékoliv jiné masově vyráběné podvozky.

Ačkoliv VWR StreetSport PLUS kit je tužší ve svém středním nastavení, je možné ho změkčit, popřípadě ještě více přitvrdit jednoduchým přenastavením, oproti klasickému StreetSport podvozku. StreetSport PLUS umožňuje přizpůsobení na míru použití popřípadě Vašim preferencím.

Další podstatná výhoda stavitelného podvozku je možnost nastavení si světlé výšky podvozku podle Vašich požadavků. To je provedeno štelovacími miskami pod pružinami. Můžete si nastavit standartní výšku auta, popřípadě auto "složit" na zem, jako je možné vidět na tuningových show. Stále se přitom zachovává stálá výška pružin.

Konstrukce:

StreetSport PLUS kit je vyrobený ze silné a odolné nerezové oceli a jsou povrchově upravené černou práškovou barvou pro dlouhou životnost. Jádrem je 22mm silná pístnice a o uložení pružin se starají poanodisovaná hliníková sedla. Štelování tuhosti je prováděno dvanácti kliky, které lze snadno provést kdykoliv si vzpomenete. 

Jako prémiový produkt, jsou VWR podvozkové kity jednoplášťové (monotube) konstrukce. Výhodou této konstrukce je větší pístnice než u twin-tube tlumičů, které dominujou v levnějším segmentu. Větší píst zaručuje lepší proudění oleje skrz regulační ventily, které zaručuje větší citlivost tlumičů na malé pohyby při propružení.

VWR využívá technologii vychýlených ventilů, které jsou preciznější než zpětné ventily, pružiny a obtoky u levnějších twin tube tlumičů. VWR tlumiče využívají také vyššího tlaku oleje v pístnicích, který pomáhá udržovat nižší teploty, aby mohly tlumiče podávat skvělé výkony i v extrémních podmínkách, jako například na závodní trati.

Preciznost, konzistence a výkonostní náskok znamená, že jednotlivé díly v monotube tlumičích musejí být vyrobeny s vyšší přesností a z lepších materiálů než twin tube tlumiče. To je také příčina vyšší ceny, která ale přináší mnohem komplexnější a výkonnější produkt, který ocení hlavně zkušení řidiči. Doporučujeme si před koupí levnějších twin tube tlumičů vyzkoušet jízdna na kvalitních monotube tlumičích.

Každý kit je vyroben podle nejvyšších standartů, stejně jako souběžně vyráběné podvozky pro motorsport od VWR. U VWR pevně věři, že díky uplatnění těchto standartů z motorsportu pro silniční vozidla, dosáhly kvality a precizního naladění, které v této cenové relaci těžko u konkurence najdete.

  

Pružiny:

VWR si přesně specifikoval vlastnosti pružin, které perfektně spolupracují s jimi naladěnými tlumiči a váhou auta. Ty jsou povrchově upraveny práškovou barvou do modra s VWR logem. 

VWR pružiny jsou pečlivě vybrány pro každý specifický podvozek a váhové zatížení. Pružiny mají progresivní design, který umožňuje přesné propružení v závislosti na zatížení náprav a každá část pružiny se stará o tlumení specifických nerovností. Od rychlého propružení až po táhlé zavlnění. Díky tomu tyto pružiny nabízejí komfortní chování při běžné jízdě na méně kvalitních silnicích.

VWR upgrade v podobě lineárních pružin jak pro přední, tak i pro zadní nápravu je možné kdykoliv dokoupit. Lineární pružina má fixně nastavenou míru propružení. To znamená, že budou méně komfortní, ovšem odvedou lepší práci při ostrém průjezdu zatáčkami nebo při extrémním brždění.

Hlavní výhodou lineárních pružin je konzistence v tom, jak se přenáší hmotnost z jedné strany na druhou. To je velmi jemné a konzistentní, takže řidič může snadněji předvídat, jak se bude váha při změně směru jízdy přenášet a jak se bude auto naklánět. VWR lineární pružiny tak zprostředkovávají řidiči větší kontrolu nad autem, ovšem na úkor komfortu.

Tyto pružiny jsou navrhnuty tak, aby přesně padly na StreetSport a StreetSport PLUS podvozek a jsou skvělým upgradem pro ty, kteří své auto často proháněji po okruzích. Někteří klienti také přehazují tyto pružiny když s autem jedou na závodní dráhu a pro běžné ježdění ponechávají progresivní. To je velká výhoda těchto tlumičů, kterou nabízí pouze VWR. Cena lineárních pružin je 18060 Kč včetně DPH. V případě, že si přejete tyto pružiny objednat, uveďte to do poznámek v objednávce, popřípadě nás kontaktujte na mailu: prodej@hothatchshop.cz

Horní nastavitelné uložení tlumičů:

Další často využívaná možnost upgradu VWR podvozků je štelovatelné horní uložení tlumičů. To nahrazje originální gumové uložení, čímž získáte větší zpětnou vazbu od kol. Zároveň lze nastavit odklon předních kol podle Vaší potřeby.

Horní uložení najdete zde: 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Výsledek?

Kompletní transformace jízdních vlastností v tom, jak se auto chová a jak se řídí. Představte si, jak funguje pružení na Porsche 911. Pevné, precizně kontrolovatelné, ale zároveň není drsné a nejdou od podvozku rány. Podobný cíl si vzali i inženýři u VWR a toto přirovnání Vám tak pomůže představit si, jak bude auto fungovat s VWR podvozkem. To bylo zadání inženýrům od VWR, přizpůsobit vítězný podvozek z motorsportovních aktivit tak, aby dramaticky zlepšil ovladatelnost a zároveň si zachoval denní použitelnost. Byl to těžký úkol, ale inženýři u VWR jsou se svým výsledkem nad míru spokojení.

Kompatibilita:

Podvozkové systémy VWR Street Sport a StreetSport PLUS jsou přizpůsobeny pro všechna auta, která sdílí podvozkovou platformu s VW Golf V. To zahrnuje VW Golf V a VI, Scirocco, Beetle, Jetta, A3, S3, TT, Leon, Octavia, Yeti a další...

Více informací:

VWR podvozky jsou nabízeny jak pro vozy s pohonem předních kol (FWD), tak i pro vozy s pohonem všech kol (4x4). VWR Stabilizátory jsou doporučovány pro dosáhnutí nejlepších jízdních vlastností.

Tyto podvozky jsou kompatibilní s auty s DCC adaptivními tlumiči. Je ovšem třeba říci, že nemají možnost nastavení si tuhosti z auta a je potřeba extra elektronický adaptér, který je třeba dokoupit zvlášť, a který odstraní chybové hlášení po vyjmutí originálních tlumičů.

VWR nabízí také VWR TrackSport závodní podvozek, který je tužší a celkově naladěný pro okruhová auta s možností nastavení tuhosti komprese i odskoku. S tužšími pružinami je určený primárně pro auto určená pro závodní dráhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na: prodej@hothatchshop.cz

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Určení:

VW Golf V GT

VW Golf V GTI

VW Golf VI GTI

VW Golf VI GTD

Vlastnosti:

Zlepšení jízdních vlastností

Zmírnění náklonů karoserie

Zlepšení stability při brždění

Zlepšní vzhledu auta

Možnost upgradu dalšími komponenty

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Montážní manuál:

Montážní manuál VWR StreetSport PLUS podvozkového systému

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Volkswagen Racing

Britská firma, která pořádá šampionát koncernových vozů. Z těchto závodů jsou odvozené i performance díly, které jsou nyní k dostání i pro běžné modely, jako jsou sportovní sání, uložení motoru, podvozkové a výfukové systémy. 

Pro video klikněte na obrázek:


 
APR
Inspirace
Workshop
MIlltek
Forge
Českobrodská 179
Praha - Běchovice
19011

+420 721 121 000

Po-Čt: 9:00-12:00 a 13:00-17:00
Pá: 9:00-12:00 a 13:00-16:00