VWR R600 Kit sání Škoda Octavia III RS, VW Golf 7 GTI R, SEAT Leon, AUDI A3 S3 - Racingline Performance VWR1200R600E

VWR R600 Kit sání Škoda Octavia III RS, VW Golf 7 GTI R, SEAT Leon, AUDI A3 S3 - Racingline Performance

  • VWR R600 Kit sání Škoda Octavia III RS, VW Golf 7 GTI R, SEAT Leon, AUDI A3 S3 - Racingline Performance

Manufacturer:Racingline Performance

Code:VWR1200R600E

Available from:09.10.2018

product AvailabilityWe will deliver to you within 14 days

Price with VAT:13 010

Price without VAT:10 752

R600 kit sání

Funkční, masivně zvětšený filterbox s obrovským TriFoamTM třívrstvým pěnovým filtrem. Použitím obou násosů vzduchu, z obou stran v přední příčce, je tento kit sání předurčen zvládat výkony až k 600 koním, díky výrazně zlepšenému proudění vzduchu k turbodmachadlu. Vzhledově je tento filterbox vyrobený v Anglii ze stejného PU materiálu jako originální filterbox a i jeho vzhledové provedení je vyvedeno s důrazem na maximální nenápadnost, ladnost s krytem motoru a OEM styl.

V tomto smyslu pro detail je vyvedena i zástavba filtru, který padne na seriové úchyty a silentbloky, dokonce má i svůj drenážní odvod jako seriový filterbox. Vše je vyvedeno ve stejné kvalitě a odolnosti, jako byl seriový díl.

Výkon

R600 kit sání je osazen zvětšeným TroFoamTM vysokopropustným třívrstvým pěnovým filtrem navrhnutým s velkým důrazem na zvětšení plochy filtru a lepší odolnosti proti prachu. Tato větší plocha filtru je navrhnuta pro zvýšený průtok vzduchu skrz filtr s menším odporem, aby zajistila vždy velké množstvý chladného vduchu, které může motor nasát za všech podmínek. S celým kitem určeným pro 600hp dává celý systém rezervu pro jakékoliv další plánované zvýšení výkonu a je zaručeno, že sání pracuje jak má a není tak přetěžováno. To zvyšuje efektivitu, zlepšuje dynamiku motoru, zmenšuje turbolag a umožňuje dřívější náběh turbodmychadla.

Plocha standartního filtru = 43,200 mm2

Plocha R600 filtru = 96,477 mm2

Porovnání výkonu:

Porovnání točivého momentu:

Očekávejte vyšší výkon a točivý moment nad 4500ot s přímějšími a citlivějšími reakcemi na sešlápnutí plynového pedálu. Jak ukázaly ilustrace výkonu a točivého momentu, ověřené na VW Golf 7 R Stage 1, tak lze vidět velký a citelný rozdíl, který je způsoben tím, že motor bude lehčeji "dýchat" bez restrikce, kterou se seriový filterbox ve vyšších otáčkách stává.

Samozřejmě i teplota nasávaného vzduchu hraje velkou roli u výkonu motoru, zvláště pak u přeplňovaných motorů a zde je další velké zlepšení u R600 oproti seriovému filterboxu. Ve snaze udržet co nejnižší možnou teplotu nasávaného vzduchu, nasává R600 chladný vzduch z obou předních otvorů a ten pak vede k velkému filtru, to vše v utěsněném filterboxu. PU materiál, ze kterého je vyrobený filterbox (stejně jako seriový filterbox) dává celému kitu dobré izolační vlastnosti a zabraňuje tak předávání tepla z motorového prostoru nasávanému vzduchu do motoru.

Vývoj

R600 kit sání byl extensivně testován na různých vozech v různých částech světa. Spojením CFD motorsport inženýrů, kteří vyvinuli optimální proudění vzduchu a CAD vývojářů, kteří se zasloužili o dopasování do motorového prostoru, vznikl unikátní kit sání, který vzhledově decentně zapadá do motorového prostoru a zároveň zaručí reálné zvýšení výkonu vozu.

R600 filtr

R600 kit sání obsahuje obrovský TriFoamTM třívrství polyuretanový pěnový filtr, který zprostředkovává výjmečné filtrační schopnosti, aby ochránil motor od kontaminací nežádoucími částečky ze vzduchu až do velikosti 5ti mikronů, přičemž nějak více nezamezu proudění vzduchu.

Stejný materiál použitý na filtru, používají díky svým vynikajícím vlastnostem i stáje formule 1 po celém světě. Z našich zkušeností plyne, že běžné jednovrstvé pěnové filtry nedokáží zajistit tak vynikající poměr filtračních a průtokových schopností, jako právě tato TriFoamTM technologie.

 

Zvuk

R600 kit sání zprostředkuje bohatý zvuk od nasávání hned jak tvrzdě sešlápnete plynový pedál. Se zvýšeným průtokem vzduchu se také zvýrazní příjemný zvuk od přepouštěcího ventilu, který se otevírá při přeřazení. Avšak zvuk od filtru není nikak rušící, spíše podtrhuje celkový charakter auta.

Určení

AUDI A3 8V 1,8 TFSI & 2,0 TFSI
AUDI S3 8V
SEAT Leon 1,8 TSI
SEAT Leon Cupra 280
Škoda Octavia 5E 1,8 TSI
Škoda Octavia RS 5E 2,0 TSI
Škoda Superb 8V
VW Golf 7 GTI & R
VW Passat B8
VW Touran

Racingline Performance

Britská firma, která pořádá šampionát koncernových vozů. Z těchto závodů jsou odvozené i performance díly, které jsou nyní k dostání i pro běžné modely, jako jsou sportovní sání, uložení motoru, podvozkové a výfukové systémy.


 
Českobrodská 179
Praha - Běchovice
19011

+420 721 121 000

Po-Čt: 9:00-12:00 a 13:00-17:00
Pá: 9:00-12:00 a 13:00-16:00